O mne

BOBO v záhrade so sovouVolám sa Radovan Bokšanský a som vyštudovaný záhradník s 20 ročnou praxou. Najskôr som navštevoval Strednú odbornú školu v Čaklove, konkrétne odbor záhradníctvo. Po jej ukončení som začal študovať na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre, taktiež odbor záhradníctvo. Po úspešnom ukončení vysokej školy som zručnosti získaval okrem Slovenska, aj v Nemecku.
Zo začiatku som naberal skúsenosti ako zamestnanec vo firmách zaoberajúcich sa ponukou záhradných služieb a predajom rastlín, neskôr som si so spolužiakom založil firmu na pestovanie rastlín ako aj vykonávanie realizácií záhrad.

Od začiatku roku 2015 som sa rozhodol venovať sa sám čisto realizáciám a údržbám záhrad. Som rád, keď môžem komunikovať s ľuďmi a plniť ich „záhradné“ predstavy.

Prečo BOBO záhrady?

pinus-nigra-boboMoja profesorka na vysokej škole mala viackrát problém prečítať moje priezvisko… „bobobobo bokšanský“ a prezývka BOBO bola na svete. Tak sa mi to zapáčilo, že aj borovicu, ktorú som objavil, som pomenoval „Pinus nigra BOBO“. Ide o druh Borovice čiernej, kultivar BOBO. Našiel som ju vo Svätom Jure na jednej borovici ako tzv. „čarovník“, z ktorého som odobral vruble a rozmnožil ich. Jej typický tvar je sploštená placka maximálne 20-30 cm vysoká, ihlice sú skrátené (oproti pôvodnej borovici čiernej) a farba je tmavo zelená. Je to extrémne pomaly rastúca borovica, kompaktná a hustá. Množiť ju vo veľkom začali Česi a Poliaci po tom, ako som vruble na výmenu doniesol do Čiech.

Rád Vám pomôžem splniť Váš sen, dotvoriť si svoje kráľovstvo aj za oknami Vášho domu. Pomôžem Vám s údržbou záhrady, aby ste sa mohli viac venovať svojej rodine a záľubám.